Świetlica

Świetlica szkolna istnieje od 1975 roku, kiedy powstała Zbiorcza Szkoła Gminna.  Utworzono ją z myślą o uczniach dojeżdżających. Dowóz uczniom (ok. 100 osób) do szkoły zapewniła Spółdzielnia Kółek Rolniczych z Szulborza. Wykorzystano w tym celu zwykłą traktorową przyczepę, którą pracownicy SKR – u solidnie obudowali, a wewnątrz zainstalowali wygodne ławki. „Szkolną linię” obsługiwał jeden z rodziców, wykonując codziennie kilka kursów. Uczniowie przed rozpoczęciem oraz po skończonych zajęciach przebywali w świetlicy szkolnej. Pierwszym kierownikiem świetlicy był pan Zbigniew Jackiewicz, następie funkcję tę pełnili pani Wanda Tereszczak i pani Danuta Nowacka.

Wraz z powstaniem świetlicy szkolnej uruchomiono także kuchnię. Z gorących posiłków korzystało 150 uczniów.  Pracownikami kuchni byli pani Jadwiga Kowalczyk i pani Krystyna Jabłonka.

Świetlica zajmowała jedno małe pomieszczenie, które pełniło również funkcję jadalni, a obiady gotowano na kuchni węglowej.

W roku 1979 uczniowie zaczęli dojeżdżać do szkoły nowym pojazdem tzw. „osinobusem”. W związku z likwidacją szkół filialnych, zwiększyła się liczba dowożonych uczniów. Jeden środek transportu nie wystarczał, dlatego też  do dowozów dzieci wynajmowane był  prywatne firmy.

Dzięki staraniom Gminy, w roku 2004 szkoła otrzymała pierwszy gimbus, w 2007 drugi, a w 2014 bus dostosowany do przewożenia osób niepełnosprawnych.

W okresie wakacji 2006 roku dokonano rozbudowy i modernizacji świetlicy oraz kuchni. Kosztem jednej klasy powiększono pomieszczenie świetlicy oraz rozbudowano pomieszczenia kuchenne. Powstała obieralnia, magazyn i zaplecze sanitarne dla pracowników. Wyposażono kuchnię w nowoczesny sprzęt i  naczynia kuchenne, a świetlicę w nowe stoliki, krzesła i meble oraz sprzęt RTV. W 2014 r., w ramach projektu „Nowoczesne i przyjazne oddziały przedszkolne”, zakupiono piec konwekcyjno-parowy.

W 2010 r. świetlica wzbogaciła się o pomoce dydaktyczne do miejsca zabaw w ramach programu „Radosna Szkoła’.