Korepetycje

Nauka z Internetem

Tu znajdziesz linki do stron pomocnych w nauce różnych przedmiotów.

PI-STACJA to fascynujący projekt, który ma prosty cel: uczyć za pomocą krótkich filmów edukacyjnych. Te filmy są przygotowywane przez profesjonalnych nauczycieli i pedagogów, a co najważniejsze, są dostępne na wolnej licencji. Link do strony głównej- www.pistacja.tv>

"Radiobook" - audiobooki z wybitną literaturą. Do "Radiobooka" Polskiego Radia trafiają najwybitniejsze dzieła literackie - powieści, lektury szkolne oraz "białe kruki" takich autorów, jak Henryk Sienkiewicz, Joseph Conrad, Marcel Proust czy Stanisław Ignacy Witkiewicz. W każdy poniedziałek publikowane są nowe tytuły, czytane przez crème de la crème polskiej sceny aktorskiej, m.in. Janusza Gajosa, Jerzego Stuhra, Adama Ferencego, Krzysztofa Kolbergera i wielu innych.

Stronę, którą odwiedzasz, nieustannie rozwijam od 2012 roku. Początkowo miała formę bloga nauczycielskiego prowadzonego tylko dla moich uczniów, jednak w 2015 roku postanowiłam ją udostępnić oraz wzbogacić o grafiki, prezentacje, quizy, a ostatnio również filmy edukacyjne. Mam nadzieję, że stworzone przeze mnie materiały pomogą Ci w przygotowaniu się do sprawdzianów i egzaminów, a opublikowane wpisy zachęcą do samodzielnego poszukiwania wiedzy w otchłaniach internetu.

Centralna Komisja Egzaminacyjna- tu znajdziesz wszystkie informacje dotyczące sposobu organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty oraz wszystkie arkusze egzaminacyjne z lat ubiegłych.

Platforma NEON to interaktywny sposób na lekcje pełne zaangażowania dzięki olbrzymiej liczbie materiałów edukacyjnych, które wciągną uczniów w zajęcia i ułatwią pracę nauczycielowi. W roku szkolnym 2023/24, NEON dostępny jest dla klas: 1, 4 i 7. Tu uzyskasz dostęp do interaktywnych wersji podręczników i zeszytów ćwiczeń – w szkole i w domu.

1. Odbierz swój login i kod szkoły od wychowawcy.
  2. Aktywuj konto NEON na neon.nowaera.pl>.
  3. Korzystaj z bogactwa cyfrowych materiałów skorelowanych z papierowymi materiałami Nowej Ery.