Nawigacja

Nawigacja

 • 18. Pielgrzymka Rodziny Szkół św. Jana Pawła II na Jasną Górę

  11 października delegacja uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły znalazła się wśród 14 tys. młodych ludzi – dzieci i młodzieży, a także ich opiekunów z 300 szkół z całej Polski, którzy  wzięli udział w 18. Pielgrzymce Rodziny Szkół św. Jana Pawła II na Jasną Górę. Pielgrzymka odbyła się w szczególnym czasie – tuż przed 16 października, czyli w 40. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża i w roku 100-lecia odzyskania niepodległości. Uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej, na rozpoczęcie której  w niebo poszybowało 350 balonów z intencjami, wypuszczonych przez dzieci i młodzież. Spotkanie odbywało się pod hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego: „Promieniowanie ojcostwa”. W homilii abp Mieczysław Mokrzycki nawiązał do hasła pielgrzymki : "Potrzeba spojrzeć na św. Jana Pawła II jako na ojca, który przez całe swoje kapłańskie życie wychodził naprzeciw ludziom młodym, poświęcając im wiele swojego czasu i dając wskazania nie zawsze proste i łatwe, ale zawsze konieczne i potrzebne do uczciwego życia". Wyjazd na pielgrzymkę sfinansowany został z funduszy Rady Rodziców.

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie

   

  Wpłaty za obiady za miesiąc LISTOPAD 2018 r. w kwocie 44 zł

  (20 dni x 2,20 zł) przyjmowane będą  przez intendenta szkoły

  w dniach 19 – 30 października 2018 r. 

 • „Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć skąd się wyszło…”

          5 października 2018 roku klasa VI a wybrała się na krótką wycieczkę do pobliskiej wsi Nienałty-Szymany, gdzie na pograniczu z miejscowością Budziszewo obejrzeliśmy poniemieckie bunkry. Najciekawszym punktem wycieczki było jednak spotkanie z panią Marianną Nienałtowską – babcią Karola Nienałtowskiego, która w bardzo wzruszający sposób opowiedziała nam wojenne losy swojej rodziny. Przy kapliczce w pobliżu domu Państwa Nienałtowskich usłyszeliśmy opowieść, która długo zostanie w naszych sercach. Młodzież w milczeniu i z głębokim przejęciem słuchała smutnej, ale przepięknej historii, która lepiej pomogła zrozumieć wojenne dzieje mieszkańców naszej gminy. W skupieniu wróciliśmy do szkoły. Ta krótka wyprawa dała nam wiele do myślenia, bo jak pisał C.K.Norwid „Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć skąd się wyszło…”

          Bardzo serdecznie dziękujemy pani Mariannie Nienałtowskiej, że zgodziła się podzielić z nami tak osobistymi wątkami swojej przeszłości, pani Teresie Nienałtowskiej za przygotowanie poczęstunku dla uczniów i Karolowi Nienałtowskiemu za zorganizowanie dla nas spotkania ze swoją babcią. To nie koniec poznawania lokalnej historii przez uczniów klasy VIa, wkrótce kolejne spotkania i następne relacje.

 • Lekcja historii

  Uczniowie klasy VII a i VIII a w dn. 20 września 2018 r. obejrzeli w kinie Ostrowia film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Powstał on na podstawie książki Arkadego Fidlera pod tym samym tytułem. Obejrzenie filmu to ciekawa lekcja historii na temat przebiegu oraz znaczenia bitwy o Anglię oraz udziału w niej polskich pilotów. Film jest rekomendowany przez Biuro Badań Historycznych IPN do wykorzystania w procesie dydaktycznym w kl. 7-8 szkoły podstawowej. Premiera filmu uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej.

  W Ostrowi Mazowieckiej siódmoklasiści i ósmoklasiści obejrzeli także 2 wystawy. Jedna z nich to złożona z 14 paneli ekspozycja „Kwatera Ł - Panteon Narodowy pod Cmentarnym Murem’’, która została przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej jako podsumowanie prac poszukiwawczych prowadzonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Przewodnim tematem wystawy jest Kwatera Ł, zwana potocznie "Łączką" - miejsce potajemnego pochówku osób z podziemia niepodległościowego, rozstrzelanych przez komunistyczne organa bezpieczeństwa.

  W Miejskim Domu Kultury Jatki uczniowie podziwiali obrazy malarza i muzyka Jana Kantego Pawluśkiewicza. Prace wykonane są w unikatowej, pracochłonnej technice żel art. Obrazy składają się wielu tysięcy kropek nakładanych żelowymi długopisami.

  Obejrzenie filmu, ekspozycji plenerowej, obrazów w galerii sztuki służyło realizacji celów dydaktycznych i wychowawczych.

 • Biwak klasy VII a

  W dn. 14-15 września 2018 r. odbył się w naszej szkole biwak, w którym uczestniczyli uczniowie kl. VII a pod opieką wychowawczyni i rodziców.

  Spotkanie rozpoczęło się mszą św. Potem uczniowie grali w piłkę nożną, w koszykówkę i w ringo. Wiele pozytywnych emocji wzbudził kolejny punkt programu- aerobik. Dziewczynki, panie i chłopcy wykonywali niełatwe figury i ćwiczenia przy muzyce. Po intensywnej gimnastyce wspólnie przygotowana kolacja wszystkim bardzo smakowała. Następnie dzieci wysłuchały ważnych informacji na temat cyberprzemocy i bezpiecznego korzystania z Internetu. Gdy zapadła noc, uczniowie kl. VII a i III a gimnazjum bawili się w podchody. Potem uczestnicy biwaku mogli sprawdzić swoją wiedzę w teleturnieju „Kocham Cię, Polsko!”. Po wielu atrakcjach, około godz. 2.00, prawie wszyscy zasnęli na niezbyt wygodnych materacach. Impreza zakończyła się o godz. 7.00 .

  Uczniowie klasy VII a serdecznie dziękują opiekunom za zorganizowanie biwaku.

 • Pamiątkowe zeszyty i ołówki

  Pamiątkowe zeszyty i ołówki

   

  Uczniowie klas I, z okazji obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj, otrzymali pamiątkowe zeszyty i ołówki. Artykuły zostały przekazane przez Istytut Pamięci Narodowej za pośrednictwem Kuratorium Oświaty w Warszawie, Delegatura w Ostrołęce. Maluchom bardzo spodobały się upominki z graficznymi motywami nawiązującymi do pięknego jubileuszu odrodzenia się Ojczyzny.

 • Ogłoszenie

  Dodatkowe dni wolne od zajęć edukacyjnych w roku szkolnym 2018/19: 2 listopada 2018 r. (piątek), 10, 11 i 12 kwietnia 2019 r. (środa, czwartek, piątek – egzamin gimnazjalny), 15, 16 i 17 kwietnia 2019 r. (poniedziałek, wtorek,  środa –  egzamin ośmioklasisty) oraz 2 maja 2019 r. (czwartek).

  Termin ferii zimowych: 28 stycznia – 8 lutego 2019 r.

  Zakończenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych: 21 czerwca 2019 r. 

 • Grafik dowożenia uczniów w roku szkolnym 2018/19

  Grafik dowożenia uczniów w roku szkolnym 2018/19

   

  Zamieszczamy zaktualizowany grafik dowożenia uczniów

  Grafik dowożenia uczniów.doc

   

 • LIst Minister Edukacji Narodowej do Rodziców i Opiekunów Uczniów

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

  Uroczystość rozpoczęcia zajęć dydaktyczno– wychowawczych w roku szkolnym 2018/19 odbędzie się 3 września 2018 r. o godz. 10.00 na dużej sali gimnastycznej.

  O godz. 9.00  odprawiona zostanie w naszej świątyni parafialnej msza święta dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

  Dowożenie uczniów w tym dniu zorganizowane zostanie w taki sam sposób, jak w dniu zakończenia zajęć roku szkolnego 2017/18.

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie

           Podręczniki szkolne dla uczniów klas I-III wypożyczane będą rodzicom w bibliotece szkolnej w dniach 31sierpnia i 3 września w godz. 900 - 1530 . Uczniowie klas IV-VIII oraz klas III gimnazjum otrzymają podręczniki 5 września.

           Dożywianie uczniów prowadzone będzie od dnia 10 września. Wpłaty za miesiąc wrzesień 2018 r. w kwocie 33 zł (15 dni x 2,20 zł) przyjmowane będą w sekretariacie gimnazjum od dnia 3 września (poniedziałek) do dnia 6 września (czwartek) w godzinach 800-1500.

 • Podręczniki na rok szkolny 2018/19

  Podręczniki na rok szkolny 2018/19

  Podręczniki do zajęć obowiązkowych na rok szkolny 2018/19 dla uczniów klas I- VIII szkoły podstawowej będą wypożyczane w bibliotece szkolnej. Rodzice powinni zakupić podręczniki do zajęć dodatkowych:

  kl. I - Podręcznik do religii „Żyjemy w Bożym Świecie”, ks. dr Krzysztof Mielnicki, E. Kondrak , wyd. Jedność

  kl. II - Podręcznik do religii „Idziemy do Jezusa”,  ks. Czerkawski, E. Kondrak, wyd.  Jedność

  kl. III - Podręcznik do religii „Jezus jest z nami”,  ks. Czerkawski, E. Kondrak, wyd.  Jedność

  kl. IV - Podręcznik do religii „Miejsce pełne BOGActw”,  ks. dr Krzysztof Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek, wyd.  Jedność oraz podręcznik do jęz. rosyjskiego „Stupieni. Klasa 4” , autorzy  B. Gawęcka –Ajchel, A. Żelezik, wyd. WSiP

  kl. V - Podręcznik do religii „Spotkania  uBOGAcające”,  ks. dr Krzysztof Mielnicki , E. Kondrak, E. Parszewka, wyd.  Jedność

  kl. VI - Podręcznik do religii ”Tajemnice BOGAtego życia”, ks. dr Krzysztof Mielnicki  , E. Kondrak, E. Parszewka, wyd.  Jedność oraz podręcznik do jęz. rosyjskiego „Stupieni. Klasa 5” , autorzy  B. Gawęcka –Ajchel, A. Żelezik, wyd. WSiP

  kl. VII - Podręcznik do religii „Błogosławieni, którzy szukają Jezusa”, ks. dr Krzysztof Mielnicki,  E. Kondrak, E. Parszewka, wyd.  Jedność.

  kl. VIII - Podręcznik do religii "Błogosławieni, którzy ufają Jesusowi", ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, wyd. Jedność

   

 • List Rzecznika Praw Dziecka do Uczniów i Uczennic z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018

  Drodzy i Szanowni,

  gdy po raz ostatni zadzwoni szkolny dzwonek ogłaszając koniec roku szkolnego, z pewnością poczujecie radość związaną z rozpoczynającymi się wakacjami.

  Domyślam się, że nie możecie się już doczekać długich letnich dni wypełnionych zabawą i przygodami. To bez wątpienia dla Was najpiękniejszy i zawsze mocno wyczekiwany okres w całym roku. Jest to czas beztroski, ale nie może być pozbawiony refleksji związanej z bezpieczeństwem Waszym i Waszych znajomych. Pamiętajcie, że od podejmowanych decyzji może zależeć zdrowie, a nawet życie innych. Często o tym przypominam, ale nigdy nie jest dość, by podkreślać, że odwaga ratuje życie - odwaga, która jest odpowiedzialnością za siebie i bliskich.

  Życzę Wam by każda chwila tych wakacji była pogodna i radosna, ale przede wszystkim bezpieczna. Pamiętajcie o wzajemnym szacunku, a gdy zauważycie, że ktoś doświadcza przemocy lub podejmuje niebezpieczne zachowania – reagujcie. Rozmawiajcie z rodzicami, czy opiekunami. Zawsze tez możecie takie przypadki zgłosić do mnie osobiście, czy też dzwoniąc na numer Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

  Kochani,

  pod koniec wakacji moja misja jako Rzecznika Praw Dziecka dobiegnie końca. Upływa bowiem moja druga i ostatnia kadencja – ale tylko formalnie, bo tak naprawdę cel, który obrałem w życiu pozostanie niezmieniony – zawsze będę Waszym rzecznikiem, zawsze będziecie mogli zwrócić się do mnie o wsparcie. Dziękuję Wam za te 10 wspaniałych lat, za wszystkie spotkania, rozmowy i  listy. Były to niezwykłe chwile, pełne wzruszeń, radości, uśmiechu, ale też refleksji i troski. Cieszę się niezmiernie, że udało mi się spotkać tak wielu z Was, choć mam świadomość, że nie udało mi się być wszędzie.

  Życzę dużo słońca i uśmiechu, podczas wakacji i każdego dnia. Wypoczywajcie mądrze i bezpiecznie. Do zobaczenia.

  Najserdeczniej pozdrawiam, Wasz Rzecznik

  Marek Michalak

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie

  Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 22 czerwca 2018 r. o godz. 9.45. Uczniowie szkoły podstawowej spotkają się w dużej sali gimnastycznej, uczniowie klas gimnazjalnych – w małej sali gimnastycznej na dole. Uroczystość poprzedzona zostanie mszą świętą o godz. 9.00. Dowożenie w tym dniu zorganizowane będzie godzinę później niż w ciągu roku szkolnego.

 • Wyprawa na farmę alpak

  12 czerwca uczniowie klasy IIIb, a 18 czerwca uczniowie zerówek, odwiedzili „Ranczo na Sówce" w miejscowości Bujenka koło Ciechanowca. Dzieci bezpośrednio obcowały z niezwykłymi zwierzętami - alpakami. Świetnie bawiły się również na zorganizowanych zajęciach. Na koniec upiekły kiełbaski przy ognisku. Wróciły zadowolone i z pomalowanymi twarzami.

 • Dzień w Białymstoku

  W czwartek, 14 czerwca 2018 roku, odbyła się szkolna wycieczka do Białegostoku. Wzięło w niej udział 50 uczniów z klas VI, IV i III. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwało czworo opiekunów. Wyjechaliśmy sprzed szkoły o godz. 8.00. Dotarliśmy na miejsce półtorej godziny później. Na początku udaliśmy się do Opery i Filharmonii Podlaskiej. Uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych ,,Za kulisami opery". Potem obejrzeliśmy bajkę muzyczną pt. ,,Sprawa Kapturka Cz.''. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Historyczne. Zwiedziliśmy czasową wystawę poświęconą historii papieru i dowiedzieliśmy się, jak powstaje papier. Potem obejrzeliśmy wystawę stałą, gdzie podziwialiśmy dawne meble, przedmioty codziennego użytku bogatych ludzi tamtych czasów i ówczesne urządzenia np. telefon. Poznaliśmy historię przedwojennego hotelu Ritz. Na końcu wzięliśmy udział w warsztatach ,,Jak to z pieniądzem było". Na pamiątkę otrzymaliśmy monety z wizytówką muzeum i Białegostoku. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w restauracji McDonald's. Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu projektu pn. "Szkoła - misja przyszłość", realizowanego przez Gminę Zaręby Kościelne, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

strona:

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych
  ul. Farna 20, 07-323 Zaręby Kościelne
 • 86 27 06 016

Galeria zdjęć