Nawigacja

Nawigacja

  • Szkolne Mikołajki

     6 grudnia 2019 r w naszej szkole odbyły się MIKOŁAJKI. Tego dnia obowiązywał czerwony kolor i był to dzień „bez pytania”. Uczniowie nosili mikołajkowe czapeczki. Po korytarzu przechadzał się Święty Mikołaj, który częstował wszystkich czekoladowymi cukierkami. Dodatkową atrakcją była mikołajkowa loteria. Przewodnicząca SU losowała w klasach numerki i uczeń posiadający taki numer w dzienniku wygrywał czekoladowego mikołajka. Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Jolantą Wajszczyk.

  • Szlachetna paczka

    27 listopada 2019 r. nasza szkoła przystąpiła  do ogólnopolskiego projektu społecznego „Szlachetna paczka”. Akcja polega na pomocy materialnej potrzebującym rodzinom z najbliższej okolicy. Organizatorami zbiórki byli : p. Andrzej Raźniak- wicedyrektor PSP w Zarębach Kościelnych, p. Jolanta Wajszczyk – opiekun SU, p. Katarzyna Godlewska – Garternicht - wychowawca klasy VII a, Samorząd Uczniowski oraz uczniowie kl. VI a i VII a. Do świątecznych paczek trafiły również pluszaki ze szkolnej akcji SU „Przynieś pluszaka dla dzieciaka”. W imieniu obdarowanych  rodzin, serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za wsparcie zbiórki. Jesteście wielcy!

  • "Tolerancja i życzliwość jest modna"

           W dniu 2 grudnia 2019 r. odbył się w naszej szkole apel podsumowujący obchody tygodnia tolerancji pod hasłem "Tolerancja i życzliwość jest modna”. Uczniowie klas VIII i VI pod opieką pań:   Marianny Zawistowskiej – wychowawcy klasy VIII a, Krystyny Zakrzewskiej - wychowawcy klasy VIII b oraz Anny Pierzchanowskiej – pedagoga szkolnego, koordynatora, przygotowali apel poświecony tolerancji i życzliwości.

            Zostały również wręczone nagrody za udział uczniów w konkursach. Za przepis na „Ciasto życzliwości” -  I miejsce zajęła Dorota Kalinowska uczennica klasy VIb. W konkursie plastycznym pod hasłem „Inny nie znaczy gorszy”  I miejsce zajęły klasy V a i IV, II miejsce VIIa, natomiast  III miejsce zdobyła klasa VIII b. Od wtorku do czwartku (26 – 29 listopada) odbywało się losowanie klas, które prawidłowo rozwiązały zaszyfrowaną część hasła o tolerancji. Klasy te były zwolnione z odpowiedzi ustnych bieżącego dnia. Z prac uczniów przygotowana została wystawa, oraz gazetka  „gąsienica tolerancji”.

            Samorząd Uczniowski pod opieką pani Jolanty Wajszczyk, w czasie trwania akcji ozdobił szkołę cytatami dotyczącymi życzliwości, przygotował „Ścianę Tolerancji”, gdzie uczniowie mogli wpisywać pozdrowienia i podziękowania oraz wręczył nagrody w konkursie „Słońce Życzliwości’’ dla najżyczliwszej osoby  w klasie. Nagrodzone osoby to:  Julia Zawistowska kl. VI, Piotr Oczkowski kl.V a, Natalia Han kl.V b, Karolina Świerżewska kl.VI a, Dawid Płotczyk kl. VI b, Oliwia Grabowska kl. VII a, Katarzyna Świerżewska kl. VII b, Katarzyna Skłodowska klasa VIII a i Karolina Gromek kl.VIII b.

             Dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom klas IV - VIII za udział w obchodach tygodnia tolerancji.  Pamiętajmy, że tolerancja i życzliwość powinna  towarzyszyć  nam  na co dzień, bo jest bardzo modna!!!

  • Inauguracja tygodnia tolerancji

             W dniu 25 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się apel dla klas IV- VIII rozpoczynający obchody tygodnia tolerancji pod hasłem „Tolerancja i życzliwość jest modna”.  Uczniowie zapoznani zostali z przebiegiem akcji. Gospodarze klas  otrzymali zaszyfrowane hasło oraz  kolorowe kartki z pytaniami  do uzupełnienia.

          Za przebieg akcji odpowiedzialne są panie:  Anna Pierzchanowska – pedagog szkolny, koordynator,  Marianna Zawistowska – wychowawca klasy VIII a, Krystyna Zakrzewska - wychowawca klasy VIII b  i   Jolanta Wajszczyk – opiekun SU  oraz klasy VIII i Samorząd Uczniowski. Podsumowanie akcji zostało zaplanowane na 2 grudnia 2019 r.

  • Ostatnie pożegnanie

  • Szkolna zabawa andrzejkowa

    Andrzejki to niezwykły wieczór wróżb z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. W naszej szkole magiczna atmosfera zapanowała już 28 listopada za sprawą szkolnej zabawy andrzejkowej. Od godziny 1630, dzięki przygotowanym przez uczniów wróżbom, przyszłość odkryła swe tajemnicze karty przed śmiałkami, którzy chcieli poznać swój los. Do godziny 1900 uczniowie świetnie bawili się na dyskotece. Tegoroczne andrzejki z pewnością można uznać za udane.
    Koordynatorami zabawy andrzejkowej były panie Małgorzata Nowacka, Teresa Kolator I Ewelina Sołowińska. ALBUM FOTO

  • Dzień Pluszowego Misia

    25 listopada dzieci z grupy 0a i klas pierwszych pod opieką wychowawczyń odwiedziły Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej Gminy Zaręby Kościelne. W dniu urodzin pluszaka każde dziecko w prezencie wyrecytowało mu przygotowany wiersz. Potem wszyscy świetnie bawili się z misiem. Dzieci otrzymały również prezenty - zakładki do książek i lizaki. Był to miło spędzony czas z najlepszym przyjacielem dzieci - misiem.

  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka UNICEF

    Nasza szkoła wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypadała wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

    W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.
    Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
    W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do akcji przystąpiła także nasza szkoła. W celu okazania solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie przyszliśmy tego dnia ubrani do szkoły na niebiesko. W tygodniu wychowawcy przeprowadzili również zajęcia, których głównym celem było uświadomienie uczniom, czym są prawa dziecka. Maluchy z grup zerowych przygotowały dodatkowo apel, a na gazetce Klubu Szkół UNICEF zawisła Konwencja o prawach dziecka.  ALBUM FOTO

  • Ogłoszenie

  • Zajęcia otwarte w klasach pierwszych

    ,,Wszyscy jesteśmy tacy sami, choć każdy z nas jest inny", pod takim hasłem 19 listopada odbyły się zajęcia otwarte w kl. Ia i Ib. Uczniowie mieli możliwość lepiej zrozumieć pojęcie tolerancji. Wspólnie z rodzicami wykonali plakat podsumowujący zajęcia. ALBUM FOTO

  • Zapraszamy

  • W „Krainie Mądrości”

    15 listopada uczniowie naszej szkoły wybrali się wraz z opiekunami do Starego Lubiejewa, aby obejrzeć przedstawienie profilaktyczne pt. „Kraina Mądrości”. Głównym celem zaprezentowanego programu było przeciwdziałanie uzależnieniom wśród dzieci oraz zachęcanie ich do dbania o zdrowie i prowadzenie zdrowego stylu życia.
    Cały wyjazd sponsorowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zarębach Kościelnych. ALBUM FOTO

  • Podziękowanie

  • Akcja "Góra grosza" w naszej szkole

  • Zajęcia z pedagogiem w kl.Ia

    ,,Bądź kumplem, nie dokuczaj” to zajęcia z pedagogiem szkolnym, które odbyły się 18 listopada 2019 r. w klasie Ia. Prowadząca zwróciła uwagę na to, że jest to ważna kwestia szczególnie ze względu na skutki, jakie niesie za sobą niekoleżeńskie zachowanie w stosunku do rówieśników. Film i klasowe doświadczenia zaktywizowały uczniów do dyskusji z panią pedagog i wychowawcą. Podsumowaniem zajęć było stworzenie plakatu ,,Zasady dobrego kumpla". ALBUM FOTO

  • Ogłoszenie

    Wpłaty za obiady za miesiąc GRUDZIEŃ 2019 r. w kwocie 33,00 zł

    (15 dni x 2,20 zł) przyjmowane będą  przez intendenta szkoły

    w dniach 20 – 28  LISTOPADA 2019 r. w godz. 11.00 - 15.00

  • Na niebiesko #dlakazdegodziecka

    W środę 20 listopada obchodzimy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka UNICEF​. W celu okazania solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane, przyjdźcie tego dnia ubrani do szkoły na niebiesko - w kolorze UNICEF lub miejcie chociaż jakiś niebieski dodatek!

  • Narodowe Święto Niepodległości

    Nasza szkoła świętowała 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Był to kolejny dzień świadczący o naszej trosce i umiłowaniu Ojczyzny. Wielki Rodak - Święty Jan Paweł II, patron naszej szkoły, mówił: „Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności. Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć. Zorganizowana uroczystość oraz zaangażowanie naszej szkolnej i lokalnej społeczności jest świadectwem starań o dobro i pamięć historii naszego kraju. W dniu 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę. Montaż słowno-muzyczny poprzedzony został odśpiewaniem 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez wszystkich uczniów i nauczycieli w ramach akcji „Szkoła do hymnu oraz przypomnieniem przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego historii jego powstania. Następnie dzieci i młodzież zaprezentowali część artystyczną, którą przygotowali przy pomocy p. Jolanty Rybakiewicz, p. Jolanty Kietlińskiej oraz p. Elżbiety Pasztaleniec. Oprawę muzyczną uroczystości opracowała wraz z uczniami p. dyrektor Jolanta Porucznik, a krótki rys historyczny p. Jolanta Wajszczyk. 11 listopada szkoła, wraz ze społecznością lokalną i zaproszonymi gośćmi, świętowała rocznicę odzyskania niepodległości, uczestnicząc w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny. Po mszy, celebrowanej przez ks. kanonika Andrzeja Dmochowskiego i zaproszonych kapłanów, wspólnie ze wszystkimi uczestnikami uroczystości wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Dalszą częścią uroczystości była defilada oraz złożenie kwiatów pod Dębem Katyńskim i tablicą upamiętniającą katastrofę smoleńską.
    Była to bardzo podniosła i niezapomniana kolejna lekcja historii, za którą jesteśmy wdzięczni jej organizatorom oraz wszystkim uczestnikom. ALBUM FOTO

  • Nasza "Szkoła pamięta"

strona:

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych
    ul. Farna 20, 07-323 Zaręby Kościelne
  • 86 27 06 016

Galeria zdjęć