Nawigacja

Nawigacja

  • Akcja Samorządu Uczniowskiego

    Akcja Samorządu Uczniowskiego

     

    W miesiącu październiku i listopadzie SU wraz z opiekunem panią Jolantą Wajszczyk w ramach akcji „Szkoło Pomóż i TY” dokonał zbiórki pieniędzy na rzecz Fundacji Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych w Gdyni. Zbiórka odbywała się poprzez nabycie przez uczniów i nauczycieli cegiełek w postaci pomocy naukowych o wartości 2 zł za sztukę. Udało nam się zgromadzić kwotę 310 zł. Samorząd Uczniowski, w imieniu fundacji, składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom.

  • Spotkanie z podróżnikiem

    22 listopada uczniowie klas V i VI uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Zaręby Kościelne. Bohaterem spotkania był pan Robert  Gondek – podróżnik, fotograf,  bloger,  miłośnik Afryki. Pan Robert od 2008 roku realizuje projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, którego celem jest zdobycie najwyższego szczytu w każdym kraju na tym kontynencie. Dotychczas zwiedził dwadzieścia państw afrykańskich. Ciekawie opowiedział o swej wędrówce,  zapoznał uczniów z  pięcioma największymi gatunkami  zwierząt Czarnego Lądu. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji podróżnika zobrazowanej wyświetlanymi zdjęciami.

  • Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

    W dniu 21 listopada 2018 odbyła się wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w której uczestniczyło 50 uczniów z klas IV, V i VI. Wyjazd odbył się w ramach programu pn. „Szkoła – misja przyszłość”, realizowanego przez Gminę Zaręby Kościelne, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, Oś Priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.1 Edukacja ogólna i przedszkolna, Poddziałanie 10.1.1 Edukacja ogólna (w tym w szkołach zawodowych). W Centrum Nauki Kopernik uczniowie mogli rozwijać zainteresowania naukowe oraz poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Potem odwiedziliśmy Planetarium „Niebo Kopernika”. Obejrzeliśmy pokaz 3d „Jesteśmy kosmitami”, który pozwolił nam wyruszyć w podróż w poszukiwaniu życia w Układzie Słonecznym. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w McDonald's. Opiekunami podczas wycieczki byli p. Grażyna Nienałtowska, p. Beata Śpiewakowska, p. Justyna Miller i p. Renata Tumiłowicz.

  • Światowy Dzień Życzliwości

    Dnia 21 listopada 2018 r. obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Obecnie ten dzień obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest wbudzanie wśród ludzi wzajemnej życzliwości i pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste: „Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!”. Tego dnia w naszej szkole dominował kolor żółty jako symbol słońca, radości, przyjaźni i uśmiechu. Na każdym kroku towarzyszyły nam miłe słowa, przysłowia, cytaty rozwieszone  w różnych miejscach, odnoszące się do życzliwości tak, aby stały się drogowskazem na ten i każdy następny dzieńsmiley. Chętni uczniowie przygotowali plakaty tematyczne. Własne ciepłe słowa, pozdrowienia, życzenia, uśmiechnięte buźki wszyscy mogli umieszczać na specjalnie przygotowanej tablicy na dolnym korytarzu. Akcję przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: panią Jolantą Wajszczyk i panem Grzegorzem Wasilem.

  • „Kto ty jesteś? Polak mały”

    W dniu 9 listopada w grupie przedszkolnej 0b odbyły się zajęcia edukacyjne pt.: „Kto ty jesteś? Polak mały”, w których uczestniczyli również rodzice. Głównym celem zajęć było kształtowanie postaw patriotycznych dzieci względem własnego kraju oraz rozwijanie poczucia przynależności narodowej. Dzieci śpiewały hymn państwowy, recytowały wiersze o treści patriotycznej oraz wspólnie z rodzicami wykonały prace plastyczne. Utrwaliły również znajomość symboli narodowych. Dziękujemy rodzicom za obecność i wspólną pracę w miłej atmosferze na zajęciach.   

  • 20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

    20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

    Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest #GoBlue - akcja polegająca na wykorzystaniu tego dnia koloru niebieskiego (koloru UNICEF). W celu okazania solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane, prosimy naszych uczniów, aby we wtorek (20 listopada) przyszli ubrani na niebiesko.    

  • Spotkanie w Bibliotece Publicznej Gminy Zaręby Kościelne

    15 listopada 2018 r. uczniowie klas VII uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Zaręby Kościelne pod nazwą „Niepodległa 1918 – 2018”. Spotkanie poprowadzone zostało przez panią Renatę Rybkę (wokal) i pana Arkadiusza Korytkowskiego (akordeon). Uczniowie z ciszy i skupieniu wysłuchali wierszy patriotycznych i fragmentów prozy dotyczących Ojczyzny oraz powinności Polaków. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, żołnierskich i ułańskich przyniosło wiele radości. Siódmoklasiści mieli okazję zapoznać się z elementami folkloru kurpiowskiego – obejrzeli strój kurpiowski i zapis dialektu tego regionu. Podjęli nawet próbę zaśpiewania piosenki „Na kurpśowskėm polu”.

  • Ogłoszenie

    Ogłoszenie

     

    Wpłaty za obiady za miesiąc GRUDZIEŃ 2018 r. w kwocie 33 zł

    (15 dni x 2,20 zł) przyjmowane będą  przez intendenta szkoły

    w dniach 19 – 29 LISTOPADA 2018 r. w godz. 11.00 - 15.00

  • Wycieczka do Warszawy

    Wycieczka do Warszawy

    Uczniowie z kl. V, VI i VII uczestniczyli  8 listopada 2018 r. w wycieczce szkolnej do stolicy. Najpierw zwiedzili  Muzeum Wojska Polskiego, które zostało powołane do życia w 1920 r. dekretem Naczelnego Wodza, Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obejrzeli stałą ekspozycję przedstawiającą historię oręża polskiego (broń od czasów średniowiecza do XVIII wieku, fotografie, dokumenty, mundury). W parku obok muzeum oglądali ciężki sprzęt wojskowy (armaty, działa, samoloty, czołgi) z okresu I i II wojny światowej. Niecodzienna, muzealna lekcja historii poszerzyła wiedzę uczniów na temat wojskowości i przeszłości Polski. Wiele emocji wywołało spotkanie oraz wspólne zdjęcie z aktorką  Moniką Mazur i dziennikarzem Mateuszem Szymkowiakiem, którzy w muzeum nagrywali program związany ze zbliżającym się Świętem Niepodległości. Następną atrakcją był Park Trampolin Stacja Grawitacja, gdzie uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności gimnastyczne, pokonywać strach i aktywnie się relaksować. Potem obejrzeli film 3D „Dzika Afryka” i wzięli udział w lekcji filmowej w kinie Cinema City Arkadia. Zwieńczeniem udanej wycieczki był posiłek w restauracji McDonald’s.

  • 11 Listopada

    11 listopada nasza szkoła włączyła się  w lokalne obchody 100. lecia odzyskania niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczestniczyliśmy we mszy świętej, zgromadzeni wokół ołtarza i  naszej flagi narodowej trzymanej przez  uczniów, rodziców  i nauczycieli. Po mszy uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Następnie wzięliśmy udział w procesji  na cmentarz. Była to parada bohaterów narodowych, którzy walczyli o niepodległość Polski i wnieśli swój wkład w jej odzyskanie. Uczniowie szkoły, pod kierunkiem nauczycieli historii - pani Jolanty Wajszczyk i pani Justyny Miller, zaprezentowali następujące postacie:

    1. gen. Jan Henryk Dąbrowski - twórca Legionów Polskich we Włoszech, uczestnik insurekcji kościuszkowskiej, wzór patriotyzmu, wiernie służył Polsce.

    2. Cyprian Kamil Norwid – jeden z przedstawicieli Wielkiej Emigracji, poeta, dramaturg i grafik, jego dzieła stanowiły hołd złożony bohaterom Wiosny Ludów i Powstania Listopadowego, stały się symbolem walki o wolność.

    3. gen. Józef Bem - uczestnik Powstania Listopadowego i Wiosny Ludów, niestrudzony bojownik o wolną Polskę, żarliwy patriota.

    4. Henryk Sienkiewicz - dziennikarz i publicysta, ceniony powieściopisarz, laureat literackiej Nagrody Nobla, jego dzieła podtrzymywały na duchu Polaków w trudnych czasach.

    5. Eliza Orzeszkowa- zaangażowana społecznie i narodowo pisarka, jej twórczość była obroną pamięci o poświęceniu Polaków i tradycjach narodowych.

    6. Maria Konopnicka - popularna i ceniona poetka, pisarka i publicystka, autorka „Roty”, którą nawołuje naród do walki o niepodległość i o wiarę chrześcijańską.

    7. Adam Mickiewicz - wieszcz narodowy, wskrzeszał ducha narodu polskiego, jego dzieła budowały poczucie polskości w narodzie.

    8. Jan Matejko - wybitny malarz, który swoimi obrazami kształtował wyobraźnię historyczną Polaków, wyrażał patriotyczne uczucia w najtrudniejszych okresach narodowej historii.

    9. Maria Skłodowska – Curie - przywiązana do ojczyzny wybitna fizyczka i chemiczka, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, upamiętniająca Polskę w swoich badaniach naukowych.

    10. Fryderyk Chopin – najwybitniejszy polski kompozytor, wielki patriota budujący polską kulturę, dzięki jego muzyce Polska nie pozwoliła o sobie zapomnieć.

    11. Stanisław Moniuszko – kompozytor, pedagog, twórca polskiej opery narodowej, jego pieśni podtrzymywały polskiego ducha  pod zaborami.

    Na cmentarzu złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach poległych w walkach żołnierzy i duchownych. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy wzięli udział w uroczystości. 

  • Rekord dla Niepodległej

     

    W piątek, 9 listopada 2018 r., nasza szkoła włączyła się w akcję „Rekord dla Niepodległej”, zainicjowaną przez  Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. W ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele wspólnie zaśpiewali  4-zwrotkowy hymn narodowy. Na zakończenie uczniowie z biało – czerwonych kartek utworzyli żywą flagę naszego kraju.

  • "By dumna z nas była Polska..."

    Rok 2018 wyznacza szczególną  datę w historii naszego kraju. 9 listopada świętowaliśmy uroczyście 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Przygotowany montaż słowno – muzyczny pokazał dramaty życiowe żołnierzy walczących o wolność Polski, ich narzeczonych, żon i matek. Podkreślono wolę walki, determinację,  dumę narodową i patriotyzm wielu pokoleń Polaków.  Trudna i wyjątkowa przeszłość naszej Ojczyzny dla młodych Polaków, którzy są łącznikiem między przeszłością i przyszłością, powinna stać się drogowskazem do budowania lepszej przyszłości. Występ młodzieży i dekoracje sali przygotowały panie Katarzyna Godlewska – Garternicht, Marianna Zawistowska, Małgorzata Dmochowska i Jolanta Porucznik.

  • Ogłoszenie

    Zgodnie z uchwaloną Ustawą z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości  Rzeczypospolitej Polskiej dzień 12 listopada jest dniem wolnym od pracy, w związku z czym Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych w tym dniu będzie zamknięta.

  • Wycieczka do Sielskiego Domu i Ogrodu

    Dnia 18 października 2018 r. grupa 0 a wspólnie z wychowawczynią i trzema mamami wybrała się do SIELSKIEGO DOMU I OGRODU w Starej Złotorii. Podczas spaceru dzieci poznały poszczególne zakątki ogrodu. Wskazywały oznaki jesieni  i nazywały rośliny. Dużą atrakcją był pobyt w Sielskim domu i oglądanie wnętrza chaty, która przez lata służyła jako szkoła podstawowa dla wielu pokoleń mieszkańców tego terenu. Dzieci miały możliwość posiedzieć w dawnej szkolnej ławce, a nawet popisać piórem moczonym w kałamarzu. Uczestnicząc w warsztatach samodzielnie wykonały pachnące lawendowe woreczki, które zabrały na pamiątkę. Na zakończenie tej niecodziennej lekcji było ognisko.

  • "Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...."

    "Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...."

    31 października gościliśmy w naszej szkole Teatr Młodego Pokolenia z Białegostoku. Aktorzy wystąpili ze spektaklem pt. "Dziady" cz. II na podstawie dramatu Adama Mickiewicza. Uczniowie klas starszych mogli podziwiać grę aktorów, rekwizyty oraz muzykę. Przedstawienie było oryginalną lekcją literatury i w ciekawy sposób przybliżyło widzom atmosferę pogańskiego obrzędu. W kanonie lektur szkolnych "Dziady" cz. II zajmują ważne miejsce. Dzięki przedstawieniu uczniowie mogli lepiej zrozumieć lekturę i zawarte w niej prawdy moralne, które są aktualne także w dzisiejszych czasach.

  • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

    30 października  w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych uczniowie, przygotowani przez wychowawczynie - Panią Teresę Kolator i Panią Grażynę Śladewską, zaprezentowali część artystyczną. Następnie w obecności szkolnego sztandaru dzieci złożyły ślubowanie, a Pani Dyrektor Jolanta Porucznik pasowała je na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, a od rodziców medale i akcesoria sportowe dla klas. Uczniowie klas drugich podarowali im w prezencie własnoręcznie robione zakładki do książek. W dalszej części  Pani Elżbieta Skłodowska - prezes firmy SKŁODOWSKI SPÓŁKA JAWNA wręczyła zaskoczonym maluchom sportowe torby wypełnione niespodziankami. Na zakończenie rodzice podziękowali dyrekcji oraz wychowawczyniom za przygotowanie uroczystości i przyjęcie dzieci w poczet uczniów szkoły. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem naszego patrona wszyscy goście udali się na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.   

  • Dzień Patrona

    16 października społeczność szkolna świętowała 11 rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II i 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Przygotowany przez panią Elżbietę Pasztaleniec scenariusz akademii nawiązywał do wskazań Ojca Świętego na temat miłości Ojczyzny i wolności narodu, które w kontekście obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości są ciągle aktualne i powinny być ważne dla każdego Polaka. Uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej odprawionej przez ks. Roberta Zabielskiego, po zakończeniu której złożyliśmy kwiaty i znicze pod pomnikiem naszego patrona.

  • Dzień Nauczyciela

    W dniu 15 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się uroczysty apel przygotowany przez panie Beatę Śpiewakowską, Dorotę Wojciechowską i Jolantę Wajszczyk oraz Samorząd Uczniowski. Były życzenia dla wszystkich nauczycieli, piosenki, nagrody, kwiaty, a także  upominki w postaci czerwonych długopisów do wystawiania samych piątek i szóstek. Widowni najbardziej podobał się taniec „Belgijka” w wykonaniu uczniów klas VIII i III gimnazjum.

  • Ogłoszenie

    Ogłoszenie

     

    Wpłaty za obiady za miesiąc LISTOPAD 2018 r. w kwocie 44 zł

    (20 dni x 2,20 zł) przyjmowane będą  przez intendenta szkoły

    w dniach 19 – 30 października 2018 r. 

  • 18. Pielgrzymka Rodziny Szkół św. Jana Pawła II na Jasną Górę

    11 października delegacja uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły znalazła się wśród 14 tys. młodych ludzi – dzieci i młodzieży, a także ich opiekunów z 300 szkół z całej Polski, którzy  wzięli udział w 18. Pielgrzymce Rodziny Szkół św. Jana Pawła II na Jasną Górę. Pielgrzymka odbyła się w szczególnym czasie – tuż przed 16 października, czyli w 40. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża i w roku 100-lecia odzyskania niepodległości. Uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej, na rozpoczęcie której  w niebo poszybowało 350 balonów z intencjami, wypuszczonych przez dzieci i młodzież. Spotkanie odbywało się pod hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego: „Promieniowanie ojcostwa”. W homilii abp Mieczysław Mokrzycki nawiązał do hasła pielgrzymki : "Potrzeba spojrzeć na św. Jana Pawła II jako na ojca, który przez całe swoje kapłańskie życie wychodził naprzeciw ludziom młodym, poświęcając im wiele swojego czasu i dając wskazania nie zawsze proste i łatwe, ale zawsze konieczne i potrzebne do uczciwego życia". Wyjazd na pielgrzymkę sfinansowany został z funduszy Rady Rodziców.

strona:

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych
    ul. Farna 20, 07-323 Zaręby Kościelne
  • 86 27 06 016

Galeria zdjęć