O projekcie Rekrutacja Harmonogramy zajęć dodatkowych

Projekt "Program rozwoju edukacji przedszkolnej w Gminie Zaręby Kościelne"

O projekcie

Gmina Zaręby Kościelne prowadzi projekt nr RPMA.10.01.04-14-c491/19 pt. „Program rozwoju edukacji przedszkolnej w Gminie Zaręby Kościelne” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej X Edukacja dla rozwoju regionu, Działania 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałania 10.1.4 Edukacja przedszkolna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Celem głównym projektu jest wzrost dostępności do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej na terenie gminy Zaręby Kościelne o stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej niższym niż średnia dla województwa mazowieckiego poprzez utworzenie 10 nowych miejsc wychowania przedszkolnego, realizację zajęć dodatkowych dla 32 dzieci oraz wydłużenie godzin funkcjonowania ośrodka wychowania przedszkolnego o 5 godzin w okresie 22.06.2020-31.08.2021.

Cele szczegółowe projektu:

- dostosowanie bazy lokalowej do utworzenia dodatkowo 10 nowych miejsc/adaptacja pomieszczeń,

- wyposażenie bazy lokalowej do potrzeb realizacji oferty dla dzieci,

- realizacja zajęć wyrównujących szanse edukacyjne wobec 32 dzieci.

Rekrutacja uczestników: Zasady rekrutacji oraz uczestnictwa w projekcie wraz z wymaganymi dokumentami rekrutacyjnymi zostały określone w Regulaminie rekrutacji.

Na realizację projektu Gmina Zaręby Kościelne pozyskała kwotę 247 189,13 złotych.

Projekt realizowany jest zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasadą równości szans dla kobiet i mężczyzn.