Informacje ogólne Rekrutacja Harmonogram zajęć Wycieczki Szkolenia nauczycieli

Projekt „Szkoła - misja przyszłość"

Szkolenia nauczycieli

W ramach  projektu „Szkoła – misja przyszłość" w styczniu odbyły się następujące szkolenia nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Zarębach Kościelnych:

1. 16 stycznia 2018 - Szkolenie „Wykorzystanie narzędzi TIK w nauczaniu i uczeniu się uczniów” -  6 godzin dydaktycznych, liczba uczestników 15. W szkoleniu uczestniczyli nauczyciele różnych przedmiotów, prowadzone było metodą warsztatową. Tematyką szkolenia było zastosowanie serwisów społecznościowych, usług internetowych i edukacji e-learningowej w pracy z uczniami.
  2. 17 stycznia 2018 r. - Kurs doskonalący „Nauka programowania w programie Baltie” - 10 godz. dydaktycznych, liczba uczestników 10. Uczestnicy to nauczyciele prowadzący z dziećmi zajęcia komputerowe. Głównym celem zajęć było zapoznanie ze środowiskiem Baltie 3, omówienie trybów programowania, pisanie prostych programów.
  3. 18 stycznia 2018 r. - Kurs doskonalący „Nauka programowania w programie Logomocja” - 10 godz. dydaktycznych, liczba uczestników 10. Tematyką kursu było praktyczne poznanie środowiska Logomocja-Imagine i podstaw programowania w języku Logo przez nauczycieli prowadzących zajęcia komputerowe

W kwietniu odbyły się:

1. Szkolenie na temat "Metoda eksperymentu i projektu w szkole podstawowej" - 6 godz. dydaktycznych 18 kwietnia 2018 r., liczba uczestników 26
  2. Szkolenie "Praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi"- 6 godz. dydaktycznych 19 kwietnia 2018 r., liczba uczestników 26
  3. Szkolenie "Rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy""- 6 godz. dydaktycznych 19 kwietnia 2018 r., liczba uczestników 26
  4. Szkolenie na temat "Obserwacje, pomiary i doświadczenia na lekcjach przyrody i matematyki – od planowania do wnioskowania"- 6 godz. dydaktycznych, termin 20 kwietnia 2018 r., liczba uczestników 8.

Ostatnie sposród zaplanowanych szkoleń odbyło się 27 sierpnia 2018. Temat było "Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni", wymiar 3 godziny dydaktyczne, liczba uczestników 26.

Szkolenia poprowadzone zostały przez firmę BPR Consulting Paulina Zastróżna, ul. Radwańska 27/2U, 90-540 Łódź wyłonioną w wyniku zapytania ofertowego.