Kronika Szkoły Nadanie imienia Szkole Historia w pigułce Szymon Zaręba Parafia Początki naszych okolic Maria Skłodowska Curie Gąsiorowo- Ficowski, Poligon Rewolucja 1905r. I Wojna Światowa SU- historia Foto historia

Historia Zarąb Kościelnych

Nadanie imienia Szkole

Nadanie imienia szkole.

Dnia 16 października 2006r., w 28 rocznice wyboru Jana Pawła II na Papieża odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy. W czasie obrad podjęto uchwałę w sprawie nadania imienia Jana Pawła II Publicznemu Gimnazjum i Publicznej Szkoły w Zarębach Kościelnych. Rada Gminy przychyliła się do wniosków szkół i uchwaliła, że od 1 września 2007r. szkoły będą nosiły imię Jana Pawła II.

9 marca 2007r. odbyło się spotkanie w sprawie organizacji uroczystości nadania imienia szkole.
W spotkaniu wzięli udział: pani Jolanta Porucznik- dyrektor szkoły podstawowej, pan Andrzej Raźniak- dyrektor gimnazjum, pan Andrzej Żebrowski- przewodniczący Rady Rodziców Gimnazjum, ksiądz proboszcz- Andrzej Dmochowski, pan Wójt - Józef Rostkowski, przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej- Dariusz Rostkowski.

Dnia 13 kwietnia 2007r. delegacja z Zarąb Kościelnych zaprosiła Ekscelencją ks. bp Stanisława Stefanka
i ks. bp Tadeusza Bronakowskiego na uroczystość poświęcenia sztandaru i nadania imienia szkołom.

Uroczystosć nadanie imienia Publicznej Szkole Podstawowej i Publicznemu Gimnazjum w Zarębach Kościelnych

Budowa pomnika Patrona Szkoły.

Inicjatorem zbudowania pomnika Jana Pawła II był  pan wójt Józef Rostkowski. Rada Gminy Zaręby Kościelne zaakceptowała propozycje pana wójta. Projekt pomnika Jana Pawła II wykonał .... ?

Cały pomnik, wraz cokołem będzie miał wysokość ok. 4,5- 5 metrów. Pomnik stanie przed szkołą w "ogródku" (miedzy szkołą a kościołem) i będzie poświęcony16 października 2007r.

Z okazji drugiej rocznicy śmierci Jana Pawła II, o godzinie 21:00 została odprawiona Msza Święta. Taca ze Mszy Świętej  została przeznaczona na budowę pomnika. Zebrano 2 650zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto budowy pomnika- Bóg zapłać.

We wrześniu 2007r. rodzice, sołtysi i nauczyciele sprzedawali cegiełki na budowę pomnika- zebrano ponad 20000złNazwiska sponsorów, którzy wpłacili większą kwotę pieniędzy- min. 5 000zł zostały wypisane na cokole pomnika.

29.09.2007r. Ruszyła budowa pomnika.

13.10.2007r., godz. 15:00- montaż pomnika na cokole.