W dniu 26.04.2022 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego dla klas IV - VIII "Wybieram marzenia, nie uzależnienia!".
Celem konkursu było:
1. Popularyzacja wiedzy z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom.
2. Propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród uczniów szkoły.
3. Rozbudzanie twórczej inwencji, oraz kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia.
Jury w składzie pani Anna Pierzchanowska, pani Małgorzata Majewska i pani Beata Śpiewakowska wyłoniło następujących laureatów:
I miejsce ex aequo: Julia Niedzielska IVb, Aleksandra Stokowska IVb
II miejsce: Blanka Załuska VI
III miejsce: Maciej Skłodowski Va
Autorzy najlepszych prac otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Rysunki uczniów zaprezentowane zostały na gazetce szkolnej.
Dziękujemy za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom!
W dniu 26.04.2022 r. w naszej szkole, w ramach akcji ekologicznej # SPRZĄTAMY DLA POLSKI pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, przeprowadzone zostały działania promujące dbałość o Naszą Planetę.
Uczniowie na apelu zostali zachęceni przez panią Dyrektor Jolantę Porucznik do tego, aby pamiętali i troszczyli się o czystość środowiska każdego dnia. Pan Wicedyrektor Andrzej Raźniak przypomniał o wyznaczonych trasach sprzątania dla poszczególnych klas.
Następnie odbył się konkurs przyrodniczy ,,1 z 10" klas VI - VIII, przeprowadzony przez panią Annę Pierzchanowską. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i odwagą. Po zaciekłej serii pytań, troje uczniów przeszło do finału: Blanka Załuska VI, Franciszek Konrad VIIa i Zakrzewska Aleksandra VIIb. Zwycięzcą został Franciszek Konrad. Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali słodkie upominki.
Po apelu uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się na sprzątanie swojej Małej Ojczyzny.
Dzień Ziemi (Earth Day) to największe ekologiczne święto, które obchodzone jest w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.
A co dobrego możemy robić dla środowiska?
Gdy coś nam się zepsuje, naprawiajmy zamiast wyrzucać.
Segregujmy śmieci. Na zakupach starajmy się wybierać produkty w szkle, puszkach lub papierowych opakowaniach.
Robiąc zakupy, róbmy je z własną torbą, najlepiej bawełnianą
Sadźmy drzewa, najlepiej blisko miejsca, w którym mieszkamy.
W piątek 22 kwietnia grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pani Sylwii Łyszkowskiej (opiekuna MRG) i pani Jolanty Wajszczyk (opiekuna SU) pod czujnym okiem pani wójt Urszuli Wołosiewicz i przy pomocy pracowników gminy zasadziła drzewka przy centrum opiekuńczo – mieszkalnym w Zarębach Kościelnych. W nagrodę pani wójt oprowadziła wszystkich po nowo powstającej instytucji.
W ramach projektu „Mali artyści – wielkie serca – zabawa w teatr a prawdziwa sztuka” realizowanego przez Stowarzyszenie „Nad Wągrodą w Chmielewie”, dofinansowanego przez Fundację PZU z Kulturą/2021 w okresie od 01.01.- 01.04.2022 r. odbyły się trzy kolejne wyjazdy do Teatru „Lalka” w Warszawie na spektakle: „Krawiec Niteczka”, „Ptak Zielonopióry”, „Krzesiwo”. Nasi uczniowie brali też udział w warsztatach lalkarskich i pod czujnym okiem profesjonalistów wykonywali maski karnawałowe, marionetki i kukiełki. Uczestniczyli w próbie generalnej do przedstawienia „Krzesiwo”, poznali historię lalek greckich i podziwiali piękne scenografie. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystali do przygotowania i przedstawienia inscenizacji "Kopciuszek".
W kwietniu z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się konkurs na najpiękniejszą gazetkę wiosenno – świąteczną. Celem konkursu było:
- uwrażliwienie na estetykę
- popularyzowanie polskich tradycji świątecznych
- rozwijanie wyobraźni, zdolności artystycznych uczniów
- uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze
- mobilizowanie uczniów do pracy na rzecz klasy
Gazetki zostały ocenione przez komisję w składzie; pani Jolanta Rybakiewicz, pani Jolanta Kietlińska, pani Anna Pierzchanowska.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce ex aequo klasa Va i VI (60pkt)
II miejsce klasa IVb (57pkt)
III miejsce klasa VIIIb (55pkt)
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
10 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Spektakl był uwieńczeniem projektu „Mali artyści – wielkie serca – zabawa w teatr a prawdziwa sztuka” realizowanego przez Stowarzyszenie „Nad Wągrodą w Chmielewie”, dofinanoswanego przez Fundację PZU z Kulturą/2021. Wystawiany był dla rodziców i lokalnej społeczności. Honorowymi gośćmi imprezy byli: Wójt Gminy – Urszula Wołosiewicz, Przewodniczący Rady Gminy – Marek Nowacki, Koordynator projektu – Agnieszka Truskowska - Janusz, Dyrektor biblioteki – Bogumiła Knajp, Przewodnicząca Stowarzyszenia nad Wągrodą w Chmielewie – Walentyna Rafalik oraz sponsorzy przedstawienia Państwo Katarzyna i Rudolf Garternicht i Pani Elżbieta Skłodowska.
Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Dmochowska i Marianna Zawistowska. Odtwórcami poszczególnych ról w widowisku były uczestniczki warsztatów teatralnych wspomagane przez czterech chłopców z klasy VIIa:
Realizatorzy bardzo dziękują Rodzicom uczestników projektu za zaangażowanie i trafny dobór kostiumów do przedstawienia.
Wpłaty za dożywianie za miesiąc maj 2022 r.
- za obiady w kwocie 45,90 zł (17 dni x 2,70 zł)
- za podwieczorki w kwocie 34 zł (17 dni x 2,00 zł)
przyjmowane będą od dnia 20 kwietnia (środa) do dnia 28 kwietnia (czwartek) w godz. 11.00 - 15.00 w pokoju intendenta.
Wpłaty można dokonać również przelewem do dnia 28 kwietnia 2022 r. na konto Gminy Zaręby Kościelne,
nr 62 8923 1050 0800 0563 2008 0101.
1. Klasowy konkurs dla klas 0-III na pisankę – plakat.
W konkursie wzięły udział wszystkie regulaminowe klasy i wykonały piękne pisanki. Komisja wyróżniła pisanki klasy 0A i 0B.
2. Konkurs dla uczniów klas IV-VIII na najładniejszą kartkę wielkanocną.
Komisja oceniała 23 kartki, które wykonali chętni uczniowie z klas IV-VIII. Wszystkim uczestnikom konkursu przyznaliśmy dodatnie punkty.
Nagrodzone kartki to:
I miejsce – Lena Miller kl. VB
II miejsce – Wiktoria Popławska kl. VIIIA
III miejsce – Blanka Załuska kl. VI
Wyróżnienia otrzymują:
Patrycja Burakowska VIIB
Patryk Grabowski IVB
Eliza Skłodowska VIIIA
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursach.
W środę 6 kwietnia uczniowie klas 1-3 oraz dzieci 6-letnie udały się w podróż do Łomży. W Teatrze Lalki i Aktora obejrzały spektakl "Koziołek Matołek". Przedstawienie podobało się dzieciom, o czym świadczyła żywa reakcja w trakcie spektaklu. Ostatnim punktem wycieczki był McDonald's.
Galeria zdjęć
W miniony piątek w naszej szkole odbył się pokaz historyczny "Życie i kultura w średniowieczu" przygotowany przez Grupę Artystyczną REKONSTRUKTO. Przybyły recerz i księżniczka w ciekawy sposób opowiadali o obyczajach i kulturze epoki rycerskiej. Przegląd ekwipunku i uzbrojenia, zapierający dech w piersiach pojedynek naszego ucznia oraz możliwość przymierzenia zbroi z całą pewnością przybliżyły nam historię znaną głównie z podręczników.
Uczniowie klasy 5a wzięli udział w projekcie przygotowanym przez nauczycielkę języka polskiego – Katarzynę Godlewską – Garternicht, podczas którego wcielili się w bohaterów mitów i przenieśli się do mitologicznych krain. Zadania dla uczniów zostały przygotowane tak, aby w ciekawy sposób utrwalili treści programowe i zapamiętali wybrane mity, które są lekturą obowiązkową, a ich znajomość sprawdzana jest podczas egzaminu ósmoklasisty.
Inscenizacje mitów wieńczące projekt dostarczyły widzom wielu niezapomnianych wrażeń i okazały się ważnym wydarzeniem klasowym. Uczniowie wykazali się wiedzą polonistyczną i pomysłowością.
Gratulujmy uczniom klasy 5a pomysłowości i wiedzy!
Komisja w składzie: Katarzyna Godlewska – Garternicht, Jolanta Socik.
Galeria zdjęć
W 17. rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II, w sobotę 2 kwietnia 2022 r., w naszej szkole została zorganizowana wieczornica pt. "Pieśń o Bogu ukrytym”. Podczas spotkania mogliśmy wysłuchać niezwykłej poezji Karola Wojtyły oraz pieśni wykonanych przez uczniów naszej szkoły i zespół „Zapominajka”.
W wieczorze, przy nastrojowej dekoracji oraz kawie, herbacie i „wadowickiej kremówce”, wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście - ks. Andrzej Dmochowski - proboszcz naszej parafii, ks. Jan Wróbel - wikariusz, pani Urszula Wołosiewicz - Wójt Gminy Zaręby Kościelne, pan Marek Nowacki - przewodniczący Rady Gminy Zaręby Kościelne, pani Bogumiła Knajp - dyrektor Bibioteki Publicznej Gminy Zaręby Kościelne, pani Elżbieta Skłodowska - prezes firmy Skłodowski Spółka Jawna, pan Grzegorz Marcinowski - przewodniczący Rady Rodziców, pani Marzena Skłodowska - zastępca przewodniczącego Rady Rodziców oraz członkowie zespołu Zapominajka na czele z jego liderką panią Garbrielą Rojek. Po spotkaniu wszyscy udaliśmy się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie złożono kwiaty i uroczyście odśpiewano jego ulubioną pieśń pt. „ Barka”.
Uroczystość została przygotowana przez wychowawców świetlicy - panie Jolantę Rybakiewicz, Danutę Nowacką i Dorotę Wojciechowską oraz panią Małgorzatę Majewską.
Wieczór ten był nie tylko miło spędzonym czasem, ale pozwolił zatrzymać się na chwilę nad swoim życiem i słowami patrona naszej szkoły.
Stałym gościem w naszej szkole jest mł. asp. Sławomir Stępień - dzielnicowy Gminy Zaręby Kościelne. Na ostatnim spotkaniu Pan Policjant przypomniał uczniom m.in. o konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw na dworze, prawidłowym zachowaniu na drodze, groźnych dla naszego życia i zdrowia dopalaczach oraz niebezpieczeństwach, które czyhają ze strony nieznajomych. Prowadzący wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania uczniwów. Jeszcze raz dziękujemy za to pouczające spotkanie.
Realizatorzy i uczestnicy projektu „Mali artyści, wielkie serca – zabawa w teatr a prawdziwa sztuka”
realizowanego przez
Stowarzyszenie „Nad Wągrodą w Chmielewie” dofinansowanego przez Fundację PZU z Kulturą/2021
zapraszają na przedstawienie „Kopciuszek”,
które odbędzie się w dniu 10.04.2022r. o godz. 1500
w górnej sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych.
25 marca na długiej przerwie międzylekcyjnej odbyła się sprzedaż lalek uszytych przez naszych uczniów i uczennice w ramach akcji UNICEF "Wszystkie Kolory Świata". Dzięki sprzedaży dwudziestu jeden wyjątkowych lalek zasililiśmy konto akcji "Pomoc dla Ukrainy" kwotą 340 zł.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję i pokazali, że los naszych wschodnich Sąsiadów nie jest im obojętny.
Chcesz pomóc ukraińskim dzieciom? Zajrzyj koniecznie TU.
2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym odmiennym od typowego sposobem rozwoju człowieka.
Symbolem solidarności z osobami w spektrum autyzmu jest kolor niebieski, dlatego też w miniony piątek w naszej szkole dominował właśnie ten kolor. Dziękujemy wszystkim wychowawcom oraz uczniom, którzy włączyli się do akcji.
Pamiętajmy: Wszyscy jesteśmy różni i to jest wspaniałe!