W I semestrze roku szkolnego 2015/16 najlepsze wyniki w nauce uzyskali:
klasa IV a: Jakub Biernacki, Róża Dziak, Alicja Jarmoch, Filip Porucznik, Katarzyna Skłodowska, Weronika Skłodowska, Dominik Skłodowski, Wiktoria Wojciechowska
klasa IV b: Dawid Bednarczyk, Karolina Gromek, Zuzanna Gumiężna, Julia Jarząbek, Patryk Wileński
klasa V a: Tomasz Gaś, Wiktoria Grabowska, Dominika Wierzbowska
klasa V b: Natalia Gumiężna, Aleksandra Skarzyńska, Anastazja Skarzyńska, Zuzanna Suchodolska, Agnieszka Zawistowska, Zuzanna Żochowska
klasa VI a: Karol Dąbkowski, Weronika Janiszewska, Martyna Kulesza, Kamil Skłodowski
klasa VI b: Dominika Wiktoria Szulc
Stypendium za średnią ocen powyżej 5,0 otrzymali:
Karol Dąbkowski, Agnieszka Zawistowska, Zuzanna Żochowska, Wiktoria Grabowska, Dominika Wierzbowska, Róża Dziak, Wiktoria Wojciechowska, Filip Porucznik
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.
Ferie zimowe powinny być czasem odpoczynku i regeneracji sił przed II semestrem nauki. Ważne, aby nie polegały one jedynie na siedzeniu przed komputerem i telewizorem. Chcąc zachęcić uczniów do aktywnego spędzenia wolnego czasu, w pierwszym tygodniu tegorocznych ferii w naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia sportowe. Codziennie w godz. 10:00 - 14:00 na sali gimnastycznej i hali, pod opieką dyżurujących nauczycieli, uczniowie mogli skorzystać ze sprzętu sportowego i zadbać o swoją kondycję fizyczną.
29 stycznia o godz. 16:30 w naszej szkole odbyło się edukacyjne spotkanie z rodzicami. Jego głównym tematem były zagrożenia wynikające z sięgania po substancje psychoaktywne zwane potocznie dopalaczami. Przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej zaprezentowały zebranym pokaz pt. „Stop dopalaczom”. Dostarczył on rodzicom podstawowych informacji o środkach psychoaktywnych oraz wskazał im, w jaki sposób mogą uchronić swoje dzieci przed tym groźnym zjawiskiem. Na zakończenie, po wysłuchaniu przedstawionego przez Panią Dyrektor podsumowania I semestru, rozpoczęły się klasowe zebrania z wychowawcami.
Po godz. 15:30 do udekorowanej sali gimnastycznej szkoły zaczęli przybywać piraci, królowie, królowe, policjanci, wróżki, księżniczki oraz inni bohaterowie bajek i filmów. Należało uważnie przyjrzeć się, by rozpoznać naszych uczniów, którzy chcieli wziąć udział w balu przbierańców. Wspaniałą zabawę zapewnili zaproszeni z inicjatywy Rady Rodziców animatorzy. Fotograf robił chętnym dzieciom zdjęcia w strojach karnawałowych. W międzyczasie można było poczęstować się pączkami i kompotem.
28 stycznia został zorganizowany krótki apel, na którym wręczono nagrody za konkursy biblioteczne z I semestru.
Konkurs „Życzenia dla biblioteki"
I miejsce Kinga Frączyk - kl. I b
II miejsce Nadia Tyl
III miejsce Wiktoria Popławska
wyróżnienia: Kinga Pieńkowska - kl. II
Kacper Jarząbek - kl. II b
Konkurs „Miś - bohater utworów dla dzieci"
I miejsce Aleksandra Zakrzewska - kl. I b
II miejsce Amelia Malinowska - kl. I a
III miejsce Natalia Grabowska - kl. I a
wyróżnienia: Patrycja Burakowska - kl. I a
Kacper Dąbkowski - kl. I b
Zuzanna Karpińska - kl. I b
GRATULUJEMY!
W Liceum Ogółnokształcącym w Ostrowi Mazowieckiej 27 stycznia 2016 r. odbyło się uroczyste wręczenie statuetek Invictusa osobom, które swoją pracą i postawą moralną poświęcają się dla dobra innych. Podczas gali nagrodzono także laureatów konkursu literackiego "Invictus 2015" zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyły uczennice naszej szkoły. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Gumiężna z kl. Vb, drugie - Zuzanna Sochodolska z kl. Vb, a trzecie - Wiktoria Wojciechowska z kl. IVa. Koordynatorem konkursu na etapie szkolnym była Pani Marianna Zawistowska. Laureatkom gratulujemy i zachęcamy innych uczniów do brania udziału w konkursach. Zdjęcia
Co zimą zostawia 32 ślady w lesie? Nie martwcie się, to żaden straszny zwierz, tylko przedszkolaki z grupy 0 b wraz z opiekunkami i panem leśniczym Przemysławem Sasińskim. W ramach zajęć zerówkowicze wybrali się wczoraj szkolnym autobusem do leśniczówki w Gąsiorowie. Po zwiedzeniu biura i wysłuchaniu, na czym polega praca leśniczego, wszyscy udali się na spacer. Podczas wyprawy maluchy obserwowały otaczającą przyrodę, szukały tropów leśnych zwierząt oraz podziwiały zbudowane przez bobry żeremie. Wszystkich bardzo zaciekawiła prezentacja pułapek na owady, zbiorów nasion i kart z zielnika. Na koniec uczniowie otrzymali słodkie niespodzianki w oryginalnych opakowaniach, a same, w ramach podziękowania za poświęcony czas i niezwykłą lekcję przyrody, wręczyły panu leśniczemu własnoręcznie wykonany album pt.„Zimowy las”. Bogatsza o nowe doświadczenia i pełna wrażeń grupa 0 b wróciła w wyśmienitych humorach do szkoły.
W czwartkowe popołudnie dla uczniów klas IIIa i IVa Państwo Grażyna i Antoni Nienałtowscy zorganizowali kulig. Wielką frajdą dla dzieci był przejazd saniami, z których jedne ciągnął koń, a drugie pojazd mechaniczny. Powozili panowie Krzysztof Skowroński i Łukasz Nienałtowski. Przejażdżki nie miały końca. Trasa przejazdu zaplanowana została przez łąki organizatorów. Kolejną atrakcją było wspólne pieczenie kiełbasek i chleba przy ognisku. Nie zabrakło gorącej herbaty z cytryną, która przy mroźnej, zimowej pogodzie smakowała wyśmienicie. Kiedy zapadł zmrok, ognisko wyglądało szczególnie pięknie, a zabawy na śniegu nabrały tajemniczości.
Serdecznie dziękujemy Państwu Grażynie i Antoniemu Nienałtowskim za zorganizowanie kuligu, który dostarczył nam niezapomnianych wrażeń.
Niezła Heca była w tym tygodniu w naszej szkole. Heca nie bez powodu napisana wielką literą. Jest to nazwa cyrku, który ostatnio mieliśmy okazję gościć w naszych murach. Dwóch utalentowanych artystów zachwyciło wszystkich zebranych - uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Publiczność z zapartym tchem podziwiała pokaz żonglerki, magicznych sztuczek i akrobatyki. Niesamowite popisy sprytnego pudelka co raz to wywoływały salwy śmiechu, jednak największą sensację wzbudził ogromny wąż. Każdy śmiałek mógł go dotknąć, a nawet okręcić wokół własnej szyi. Widzowie z radością uczestniczyli w przedstawieniu próbując swych sił w różnych cyrkowych sztuczkach. Niepowtarzalny występ na długo pozostanie w naszej pamięci.
W dniach 19 stycznia, 26 stycznia, 23 lutego i 1 marca 2016 r. przeprowadzona zostanie fluoryzacja. Uczniowie powinni przynieść szczoteczki do zębów, kubki i chusteczki higieniczne.
Już niebawem w naszym województwie zaczną się ferie zimowe. W związku z tym w poniedziałek przybył do naszej szkoły sierż. Łukasz Kuliś z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii w Ostrowi Mazowieckiej. Pan Policjant przypomniał uczniom m.in. o konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw, prawidłowym zachowaniu na drodze, groźnych dla naszego życia i zdrowia dopalaczach oraz niebezpieczeństwach, które czyhają ze strony nieznajomych. Poprzez wyświetlenie krótkich filmików uczulił zebranych, aby „z głową” korzystali z Internetu. Dzięki wysłuchanym radom tegoroczne ferie zimowe będą zapewne nie tylko udane, ale przede wszystkim bezpieczne.
W sobotę, mimo mroźnej aury za oknem, na sali gimnastycznej naszej szkoły zapanowała gorąca atmosfera. O godzinie 16:00, pod czujnym okiem nauczycieli, rozpoczęła się długo wyczekiwana przez uczniów choinka noworoczna. Zespół Lazaro, którego występ zawdzięczamy Radzie Rodziców, natychmiast porwał do tańca wszystkich wielbicieli dyskotekowych rytmów. Imprezę dodatkowo urozmaiciły zabawy przygotowane przez panie - Ewę Składanowską i Ewelinę Sołowińską. W atrakcjach uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale także rodzice. Było dużo śmiechu, radości oraz niespodzianek. O godzinie 20:00 zmęczeni i zadowoleni uczestnicy karnawałowej zabawy udali się do swoich domów.
Uczennica klasy IV a, Róża Dziak, otrzymała wyróżnienie w IX Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Festiwal odbył się 15 stycznia 2016 r. w Gminnym Gimnazjum w Andrzejewie. Towarzyszyło mu hasło "Bóg się rodzi... w naszej szkole". W kategorii szkół podstawowych wzięło w nim udział 20 solistów z terenu powiatu Ostrów Mazowiecka. Róża wykonała kolędę "Jezus malusieńki".
Wpłaty na obiady za luty 2016 r.
11 dni x 2 zł = 22 zł
przyjmowane będą w sekretariacie szkoły
od 20 stycznia (środa) do 28 stycznia (czwartek).
Gmina Zaręby Kościelne przystąpiła do projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”, którego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. W ramach projektu do biblioteki szkolnej zakupiono ponad 150 książek. Są wśród nich klasyki literatury oraz bestsellery czytelnicze ostatnich lat dla młodszych i starszych dzieci.
Zapraszamy do czytania!
We wtorek o godzinie 10:50 odbył się apel, na którym uczniowie poznali wyniki akcji i konkursów przeprowadzonych w naszej szkole.
Konkurs Plastyczny „Chemia w rolnictwie” zorganizowany przez Grupę Azoty S.A. we współpracy z miejscową firmą SKŁODOWSKI SPÓŁKA JAWNA, której właścicielami są Państwo Elżbieta i Michał Skłodowscy. Pani Elżbieta Skłodowska była obecna podczas podsumowania konkursu. Dyplomy i nagrody za uczestnictwo otrzymali:
Akcja „Przywróćmy dzieciom uśmiech” przeprowadzona w ramach współpracy z Fundacją Przyjazny Świat, która polegała na zbiórce makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka. W roku szkolnym 2014/2015 najwięcej makulatury zebrali:
Konkurs na najładniejszą ścienną gazetkę klasową o tematyce świątecznej zorganizowany przez SU.
kategoria kl. 0 – III ZWYCIĘZCY kl. I a, I b
kategoria kl. IV – VI ZWYCIĘZCY kl. IV a
Na zakończenie uczniowie klas 0 – III otrzymali odblaski od firmy PZU. Zwrócono uwagę dzieci na konieczność noszenia odblasków podczas drogi do i ze szkoły w ciemne, zimowe dni.