W miniony poniedziałek mali przyrodnicy z grupy 0 b obchodzili Dzień Niedźwiedzia Polarnego. W celu lepszego poznania tych niezwykłych ssaków uczniowie uważnie obejrzeli film na temat ich życia, a później bez problemu odpowiadali na pytania zadawane przez wychowawczynię. Maluchy nie mogły uwierzyć, że ułożony przez nie rządek klocków mierzący ponad 3 metry odpowiada wysokości dorosłego samca stojącego na tylnych łapach. W trakcie zajęć został poruszony również bardzo ważny temat dotyczący efektu cieplarnianego. Niedźwiedzie polarne są uzależnione od arktycznej pokrywy lodowej, a gdy lód szybko topnieje w wyniku ocieplania się klimatu, nie mogą polować i giną z głodu. Na zakończenie dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną. Za pomocą waty stempelkowały farbą bristol, tworząc odbitą sylwetkę niedźwiedzia na tle zorzy polarnej.
Od lutego 2017 r. w szkole realizowane są zajęcia w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki "Szkolny Klub Sportowy". Program polega na zorganizowaniu i prowadzeniu przez 35 tygodni systematycznych zajęć sportowych 2 razy w tygodniu dla każdego uczestnika, w 60-minutowych jednostkach ćwiczebnych, w grupach minimum 15-osobowych, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt. Koordynatorem programu jest Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczestniczy w nich 20 chłopców i 23 dziewczęta.
Zapraszamy rodziców do zgłaszania dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/18. W zakładce "Dokumentacja szkolna" i podzakładce "Wzory dokumentów" można pobrać wnioski dla dzieci 3-4 letnich oraz dla dzieci 5-6 letnich. Po wypełnieniu należy złożyć je w sekretariacie szkoły do dnia 31 marca 2017 r.
W ubiegłą środę uczniowie z grupy 0 b zamienili się w naukowców, a sala lekcyjna w laboratorium. Zgodnie z tematem zajęć maluchy oprócz wykonywania eksperymentów zastanawiały się, jakimi cechami odznacza się badacz. Po wspólnych rozmowach doszły do wniosku, że cierpliwością, ciekawością, dociekliwością i dokładnością powinien charakteryzować się nie tylko naukowiec, ale również każdy uczeń, który chce osiągnąć sukces. Następnie zerówkowicze pod czujnym okiem wychowawczyni wykonali aż siedem eksperymentów, oto ich nazwy: wędrująca woda, latająca piłka, chemiczne jajo, uciekający pieprz, kolorowe mleko, wodna lupa, magiczne wykałaczki. Przeprowadzone doświadczenia oprócz dostarczenia maluchom świetnej zabawy zmusiły je również do wyciągania wniosków, szukania zależności, określania przyczyn i skutków, planowania własnych działań, poszukiwania oryginalnych pomysłów oraz rozwiązań. Poniżej znajdziecie link do filmu prezentującego najciekawszy według maluchów eksperyment.
https://youtu.be/zptoyWyw0oY
W okresie karnawału w naszej szkole odbyły się dwie zabawy taneczne. Pierwsza z nich, CHOINKA NOWOROCZNA, rozpoczęła się w sobotnie popołudnie 14 stycznia. Zespół Lazaro porwał wszystkich miłośników tańca na parkiet, a słodki poczęstunek w formie ciast upieczonych przez rodziców dodawał sił do udziału w zabawach animacyjnych, które przeprowadziły panie: Jadwiga Ducka, Ewa Składanowska i Barbara Wojcieszkiewicz. Natomiast 9 lutego, czyli w zeszły czwartek, podczas BALU PRZEBIERAŃCÓW panie: Grażyna Śladewska i Ewelina Sołowińska zabrały uczniów w świat morskich głębin, gdzie m.in. ośmiornice, koniki morskie i żółwie bacznie obserwowały wielbicieli dyskotekowych rytmów. Każdy śmiałek mógł zrobić sobie również zdjęcie w paszczy rekina czy przejść po linie, unikając jego żarłocznych kolegów.
Tegoroczne zabawy karnawałowe z całą pewnością możemy zaliczyć do udanych.
W dniu 10 lutego 2017 r., w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, odbyło się podsumowanie Konkursu Literackiego zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej pod nazwą "INVICTUS 2016 ROKU". Laureatami konkursu w kategorii szkół podstawowych zostali uczniowie naszej szkoły. I miejsce zdobył Patryk Wileński, kl. V b, II miejsce - Róża Dziak, kl. V a, III miejsce - Wiktoria Wojciechowska, kl. V a. Podczas gali otrzymali z rąk starosty ostrowskiego, pana Zbigniewa Kamińskiego, pamiatkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczniowie pisali prace pod kierunkiem pani Marianny Zawistowskiej.
W ostatni czwartek przed feriami odbyło się spotkanie ze st. sierż. Anną Barszcz. Pani policjantka rozmawiała z uczniami klas 0-III i IV - VI jak należy zachowywać się, aby ferie były dla nas bezpieczne. Uczestnicy spotkania wypowiadali się o zabawach na śniegu, zasadach zachowania na nartach i łyżwach, podczas leśnych, zimowych wędrówek oraz zimowych spacerów po zmroku. Zwrócono uwagę na odpowiednią ochronę głowy, rolę elementów odblaskowych, a przede wszystkim zachowanie zdrowego rozsądku. Poruszono także problem bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.
Uczniowie klasy V a 7 lutego 2017 r. doskonalili swoje łyżwiarskie umiejętności na lodowisku w Zambrowie. Mimo padajacego sniegu, upadków na lód i ośnieżonych ubrań wszyscy wykorzystali czas przeznaczony na zimową zabawę. Następnie, po krótkim odpoczynku i posiłku w restauracji "Smaki Donalda", uczestnicy wycieczki obejrzeli w kinie film pt. "Sing". Śmieszne sceny filmowe, zachowanie bohaterów podczas konkursu na najpiękniejszy, zwierzęcy głos świata wprowadziły widzów w wesoły nastrój. Nie obyło się, oczywiście, bez smaczego popcornu, który towarzyszył uczniom podczas oglądania filmu. Wszyscy wrócili do szkoły pełni wrażeń i z nadzieją na kolejną udaną wycieczkę. Opiekunem uczestników wycieczki była pani Marianna Zawistowska.
W I semestrze roku szkolnego 2016/17 najlepsze wyniki w nauce osiągnęli następujacy uczniowie klas IV - VI:
Klasa IV a - Oliwia Grabowska, Weronika Rutkowska, Anna Zalewska, Karolina Zawistowska,
Klasa IV b - Krystian Barszcz, Anna Sapiecha, Maria Gromek, Klaudia Niemyjska,
Klasa V a - Róża Dziak, Wiktoria Wojciechowska, Jakub Biernacki, Alicja Jarmoch, Filip Porucznik, Katarzyna Skłodowska, Weronika Skłodowska, Dominik Skłodowski, Jakub Godlewski,
Klasa V b - Julia Jarząbek, Zuzanna Gumiężna, Patryk Wileński, Karolina Gromek, Dawid Bednarczyk, Anna Młodzianowska, Maja Wyszyńska,
Klasa VI a - Wiktoria Grabowska, Dominika Wierzbowska, Tomasz Gaś,
Klasa VI b - Zuzanna Żochowska, Anastazja Skarzyńska, Aleksandra Skarzyńska, Agnieszka Zawistowska, Natalia Gumiężna, Wiktoria Skrzecz.
Wpłaty na obiady za marzec 2017 r.
23 dni x 2 zł = 46 zł
przyjmowane będą w sekretariacie szkoły
od 6 lutego (poniedziałek) do 10 lutego (piątek).
We wtorek 24 stycznia 2017 roku uczniowie klas II a i IV a byli na kuligu w Gospodarstwie Agroturystycznym w Ugniewie. Była świetna zabawa, pokazują to zdjęcia
Na piątkowych zajęciach kulinarnych maluchy z grupy 0 b postanowiły zająć się kruchymi babeczkami. Z pomocą w tym trudnym zadaniu przyszła mama Julki, która upiekła specjalnie dla małych kucharzy aż 80 smakowicie pachnących i gotowych do wypełnienia foremek. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Aby babeczki miały iście karnawałowy wygląd, dzieci przygotowały trochę wcześniej dwie galaretki, które po godzinie stężały na parapecie za oknem. Następnie ubiły 30% śmietanę z serkiem mascarpone - mniam! Pani wychowawczyni przygotowała również budyń waniliowy. Pozostało jedynie napełnić babeczki masami, udekorować je galaretkami oraz owocami i delektować się w najlepsze.
Las zachwyca swym pięknem nawet zimą, gdy wszystko przykryte jest białym puchem. Uczniowie kl. 0 b i III a podczas czwartkowej wyprawy do leśniczówki w Gąsiorowie, oprócz podziwiania jego uroków, starali się znaleźć odpowiedzi na wiele pytań. Czy las śpi zimą? Dlaczego należy dokarmiać teraz leśną zwierzynę? Jak rozpoznać jej tropy? - to tylko nieliczne z nich. Przewodnikiem dzieci był pan leśniczy Przemysław Sasiński, który wnikliwie omówił zagadnienia nurtujące małych przyrodników. Na początku grupa udała się do paśnika, gdzie pozostawiła m.in. marchewki, jabłka, buraki. Na pewno leśni mieszkańcy ucieszyli się na widok takich smakołyków. Następnie wszyscy ruszyli na poszukiwania tropów, a pan leśniczy pomagał każdemu w określeniu ich właściciela. Kolejnym punktem zajęć terenowych było odwiedzenie leśnego poidełka. Na jego zamarźniętym brzegu, pod warstwą śniegu, chłopcy odkryli ślady jelenia odbite w lodzie. Po ponad godzinnej wędrówce przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie i podziękowanie panu leśniczemu za tę niecodzienną lekcję przyrody.
Uczeń naszej szkoły, Dawid Płotczyk z klasy III b, kandyduje do tytułu sportowca roku w plebiscycie Tygodnika Ostrołęckiego. Poniżej zamieszczamy link do strony, na której można na niego zagłosować. Można również wysłać sms o treści: tojunior.22 (koszt ok. 3 zł) lub oddać głos przez Facebooka.
W dniu 3 lutego (piątek) odbędzie się pierwszy trening piłki nożnej. Zajęcia prowadzone będą przez pana Tomasza Wojtczuka - Szkółka Piłkarska Dla Dzieci i Młodzieży. Zapraszamy uczniów, którzy są zainteresowani rozwijaniem swoich umiejętności piłkarskich, a także ich rodziców.
godz. 14.00 - 15.00 - klasy IV - VI
godz. 15.30 - 16.30 - klasy 0 - III
Pierwsze, pokazowe zajęcia będą bezpłatne. Kolejne - płatne 60 zł miesięcznie, dwie godziny zegarowe tygodniowo, we wtorki i piątki. Dokładniejszych informacji udziela sekretariat szkolny.
20 stycznia uczniowie klas V a i b, VI b i IV b obejrzeli w ostrowskiej hali MOSiR- u spektakl profilaktyczny "Trollololo". Przedstawienie poruszało aktualne problemy społeczne związane z korzystaniem z internetu - hejtowanie, netykieta, zagrożenia, pozorna anonimowość. Spektakl wystawiony został przez aktorów Fundacji-Form-Art i sfinansowany z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zarębach Kościelnych. Opiekunami podczas wycieczki byli nauczyciele Marianna Zawistowska, Jolanta Kietlińska i Marek Nowacki.
W dniu 17 stycznia w naszej szkole odbył się turniej piłki koszykowej dziewcząt z kalendarza XIX Igrzysk Młodzieży Szkolnej powiatu ostrowskiego, w którym wzięło udział 6 drużyn. W wyniku rozegranych meczów kolejność w turnieju przedstawia się następująco: I miejsce - SP Zaręby Kościelne, II miejsce - SP Nur, III miejsce - SP nr 3 Ostrów Maz., IV miejsce - SP nr 2 Ostrów Maz., V miejsce - SP Stary Lubotyń, VI miejsce - SP nr 2 Małkinia Górna. Uczennice naszej szkoły będą reprezentowały powiat ostrowski w zawodach międzypowiatowych.
W dniu 20 stycznia odbył się turniej dla chłopców w tej samej dyscyplinie sportu. Wzięło w nim udział 7 drużyn. Kolejność w turnieju: I miejsce - SP nr 2 Ostrów Maz., II miejsce - SP Zaręby Kościelne, III miejsce - SP Andrzejewo, IV miejsce - SP nr 1 Ostrów Maz., V miejsce - SP Nur, VI miejsce - SP Stary Lubotyń i SP nr 2 Małkinia Górna.
Organizatorami turniejów były panie Jolanta Socik i Krystyna Zakrzewska.