Historia Kadra pedagogiczna Klasy Przedszkole Świetlica Biblioteka Realizowane programy Pracownicy administracji i obsługi Jadłospis

O naszym przedszkolu słów kilka...

W roku szkolnym 2019/2020 do grupy 3-4 latków uczęszcza dwudziestu pięciu przedszkolaków, w tym sześcioro trzylatków i dziewiętnaścioro czterolatków. Ogólnie wszystkich dziewczynek jest dwanaście, a chłopców trzynastu. Przedszkole jest czynne w godz. 730 - 1230.

Dzieci rozpoczynają dzień zabawami dowolnymi według pomysłów i zainteresowań, układają puzzle, układanki obrazkowe, budują różne budowle z klocków, czasami oglądają ulubione bajki. Słuchają piosenek, bawią się przy muzyce, biorą udział w zabawach ruchowych.

W ciągu dnia spożywają dwa posiłki tj. śniadanie (przyniesione z domu) i obiad.

Każdego dnia dzieci poznają otaczającą rzeczywistość poprzez rozmowy, zabawy, obserwacje, doświadczenia, słuchanie wierszy i opowiadań. Poznają nowe słowa i wyrażenia. Wykonują prace plastyczne na różne tematy i przy użyciu różnych przyborów - rysują, malują, lepią z plasteliny, uczą się wycinać, naklejać. Chętnie poznają nowe piosenki, które towarzyszą im w zabawach. W bieżacym roku szkolnym dzieci z radością poznają język angielski.

Przedszkolny dzień dzieci kończą zabawami na placu zabaw lub spacerami po najbliższej okolicy, chyba że kapryśna pogoda zatrzyma je w klasie.

Barbara Wojcieszkiewicz- wychowawca grupy