Historia Kadra pedagogiczna Klasy Przedszkole Świetlica Biblioteka Realizowane programy Pracownicy administracji i obsługi Jadłospis

Biblioteka

Biblioteka szkolna znajduje się na parterze w budynku. Obsługuje uczniów szkoły podstawowej, nauczycieli i rodziców na karty ich dzieci. Zajmuje jedno duże pomieszczenie z wydzieloną czytelną. W czytelni funkcjonuje Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej z pięcioma stanowiskami, które zapewniają stały dostęp do Internetu. Uczniowie mają możliwość korzystania z encyklopedii i słowników multimedialnych. W czytelni uczniowie korzystają też z książek popularno-naukowych, encyklopedii, słowników oraz czasopism.

Księgozbiór biblioteki liczy około 13 000 woluminów. Na bieżąco w miarę możliwości finansowych  dokupowane są  nowości książkowe.

W bibliotece istnieje możliwość korzystania z e-booków oraz audiobooków, których jest ponad 300 do czytania na urządzeniach audio.

Ważne miejsce w działalności biblioteki zajmują imprezy i uroczystości promujące czytelnictwo. Corocznie organizowane są takie imprezy jak: Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych, Światowy Dzień Pluszowego Misia, pasowanie na czytelnika uczniów klas I oraz całoroczny konkurs czytelniczy "Najlepszy czytelnik kl. I-III i IV-VIII"

Teraz możecie też do nas napisać:

spbibliotekazareby@wp.pl